OTP Bank Liga 16. forduló

DVSC-TEVA - Diósgyőri VTK

Helyszín: Debrecen, Nagyerdei Stadion
Időpont: 2015. november 21., 15:30
Játékvezető: Iványi Zoltán (Buzás Balázs, Király Krisztián; Bognár Tamás, Urbán Eszter)

A DVTK csapatában Halmai Ramon, Bősz Levente és Kovács Gábor sérülés, Antal Botond betegség miatt hiányzik, míg Dražen Okuka öt sárga lapot követő eltiltás miatt nem léphet pályára.

A DVSC kezdőcsapata: Radošević - Jovanović, Mészáros, Brković, Korhut, Szakály P., Tisza, Nagy Z., Kulcsár T., Balogh N., Sidibe. Vezetőedző: Kondás Elemér.
Kispadon: Verpecz, Szatmári, Lázár P., Bódi, Coulibaly, Horváth Zs., Castillon.

A DVTK kezdőcsapata: Radoš - Eperjesi, Lipták, Tamás, Nemes - Barczi, Egerszegi, Kitl, Koman - Novothny - Grumić. Vezetőedző: Bekő Balázs.
Kispadon: Egyed, Németh M., Husić, Bognár I., Nikházi, Bacsa, Griffiths

A DVTK feketében, a DVSC fehérben játszik. A két csapatkapitány Koman Vladimir és Szakály Péter

Percről percre

1. perc: A DVTK kezdte a találkozót, Ivan Radoš véd a DVTK szurkolói előtt

3. perc: Koman baloldali oldalszabadrúgását kifejelték a védők

7. perc: Koman bal alsó sarokra tartó lövését Radosević vetődve védte, a kipattanót Barczi nem tudta kapura tenni

7. perc: szabadrúgás Grumić felvágásáért 30 méterről középről

9. perc: Koman jobbról, 35 méterről ívelt szabadrúgást a debreceni kapu elé, ahol Lipták a kapussal ütközve fejelt fölé

11. perc: először tudott kontrázni a hazai csapat, Sidibe lépett ki, Lipták megszerezte a labdát, azonban a támadó fellökte, mégsem lett veszélyes

12. perc: Koman szögletét kifejelték a védők, a szabad labdát Barczi szedte össze, beadását Novothny szép mozdulattal csúsztatta kapura, Radošević nagyot nyújtózva tolta ki a labdát a léc alól. Az újabb szöglet veszélytelen volt

14. perc: Korhut vezette a labdát, majd 22 méterről a jobb kapufa mellé lőtt

15. perc: ezúttal Balogh N. rántotta le Liptákot, ezt lefújta Iványi játékvezető

19. perc: Barczi tette meredeken a 16-oson érkező Grumić elé a labdát, azonban kicsit mély lett

20. perc: hazai szöglet balról, Korhut beadását Novothny kifejelte az ötösön

21. perc: A hírek szerint sok diósgyőri még a stadionon kívül van, mert csak 1 pénztár van nyitva

24. perc: Vezet a DVSC. Sidibe lépett ki a jobb oldalon, visszavette a bal lábára a labdát, majd kilőtte a hosszú oldalt, 1-0.

26. perc: Balogh N. adott be balról veszélyesen, Tamás tisztázott középen a kapu előterében

27. perc: Kitl szerelt becsúszva a 16-os bal oldali sarkánál, így nem alakult ki veszély

28. perc: Grumić elől Brković mentett a 16-oson

29. perc: Koman parádés labdájával Grumić érkezett a 16-oson belülre balról, majd a rövid kapufát találta el

31. perc: Grumić adott be jobbról, középen tisztáztak a védők

31. perc: Nagy Z. kapott sárga lapot Barczi lerántásáért

32. perc: Grumić kapott sárga lapot reklamálásért

34. perc: Tisza ívelt távolról kapura, de Radoš figyelt

35. perc: Kulcsár beadását tisztázta középen Nemes

36. perc: most értek be a stadionba az érthetően mérges diósgyőri ultrák

38. perc: jobboldali szabadrúgásba Szakály tette bele a lábát az ötösön, de a labda a kapu mellé pattant

41. perc: Barczi sprintelt végig a vendégtérfélen, az alapvonalra érve visszagurított, de a védőké lett a labda

42. perc: Novothny próbálta meg átlőni a védelmet, erő volt is benne, de célzás nem volt pontos

43. perc: most 8 méterről lőtt Novothny, a védők blokkolták a kísérletet

44. perc: Sidibe lőtt a védők szorításában 17 méterről, de nem tudott erőt vinni belé

45. perc: Jovanović kapott sárgát Kitl lekönyökléséért

Félidő: DVSC - DVTK 1-0

46. perc: a DVSC kezdte a 2. félidőt A szünetben a hazai csapatban Nagy Z. helyett Lázár állt be, a DVTK nem cserélt

48. perc: a DVTK cseréi elmentek melegíteni

48. perc: Koman jobboldali szabadrúgását Radošević öklözte ki

50. perc: egy szép labdakezelést követően Grumić tette le már a 16-oson belül Novothny elé a labdát, de hosszan, oda lett a helyzet

51. perc: Egerszegi beadását kifejelték a védők, majd Koman passzolt Novothnynak, aki félfordulatból a hosszú alsót célozta, a kapus vetődve védett

52. perc: Kulcsár T. helyett Bódi

53. perc: Novothny-Barczi volt a labda útja, utóbbi visszagurította Komannak, aki 17 méterről lőtt, Radošević ismét védett

55. perc: Előbb Bódi löketét védte Radoš, majd Balogh mászta meg a diósgyőri védőket, de mellé fejelt

58. perc: Kitl helyett Bognár I. a DVTK első cseréje

60. perc: Koman baloldali beadását a röviden Grumić elől középre tisztázták, de ott nem érkezett társ

60. perc: sorra érkeznek a diósgyőri beadások a 16-osra, egyelőre eredmánytelenül

63. perc: Eperjesi beadása vágódott szögletre

63. perc: Bognár első beadását tisztázták a védők, a másodikat a kapus húzta le

64. perc: Tisza helyett Coulibaly a DVSC utolsó cseréje

68. perc: Egerszegi alapvonali beadása kissé magas volt, Grumić csak fölé tudta fejelni

69. perc: Radoš kapujából kilépve és vetődve szedte fel a labdát Balogh elől

71. perc: Bognár lövés vágódott szögletre

72. perc: Először lép pályára ebben a bajnokságban Georges Griffiths, Novothny Soma jött le

74. perc: a szöglet veszélytelen volt

74. perc: Bódi lőtt jobbról, Radoš kiöklözte a labdát

74. perc: Coulibaly ziccerét tolta szögletre Radoš, 16 méterről tisztán lőhetett a támadó

77. perc: Barczi helyett Nikházi a DVTK utolsó cseréje

82. perc: Bódi beadását Lázár lőtte a kapu mellé

85. perc: Bognár lőtt 18. méterről, lepattant a tömörülő védőkről

85. perc: Egerszegi kapott sárga lapot

89. perc: Eperjesi jobboldali beadását húzta le a kapus

90. perc: 3 perc a hosszabbítás

90. perc: Lázár beadását lőtte mellé Bódi

90+2. perc: Bognár beadása után szöglet következik

90+2. perc: Radoš is előrement, de Griffiths fejelhetett, nem sokkal ment fölé a labda

90+3. perc: Szakály kapott sárga lapot Nikházi felrúgásáért

90+4. perc: Grumić nem tudott kellőképpen rádőlni, így lövése a kapu fölé szállt

Végeredmény: DVSC - DVTK 1-0

Szólj hozzá a DVTK hivatalos facebook oldalán!