Beharangozó 2020. március 12., csütörtök

A 36. Fehérvár - DVTK mérkőzés következik

Az elmúlt négy évben kétszer is sikerült győzni a fehérvári klub vendégeként. Bemutatjuk az ellenfelet, és felidézzük a két csapat közös történelmét.

Az első mérkőzésünket 1968. március 10-én játszottuk Székesfehérváron. Teleki Gyula edző a Tamás - Kovács, Gál, Kiss, Hajas, Szucsányi, Ruttkai, Horváth, Szurgent, Sikora, Vass összeállítású csapatot küldte pályára, de a miskolci fiúk nem bírtak a lelkes újonccal és 1-0-s vereséget szenvedtünk.

A következő találkozónkat 1970. május 11-én azonban már megnyertük. Veréb - Kolláth, Gál, Salamon, Sáfrány, Mathesz, Hajas, Udvarev, Csuhány, Földesi, Vass összeállításban állt fel a Tátrai Sándor edzette Diósgyőr. Az 1-0-s sikert jelentő találatot Földesi Károly szerezte.

Egy hosszú, sikeretelen sorozat tört meg 1998. november 7-én. A Diósgyőr nagy őszi hadjáratának egyik állomásán Tornyi Barnabás legénysége a Nota - Téger, Smiljanić, Kuttor, Kovács T. - Turóczi, Kiser (Földvári az 56.), Buzás (Varga E. a 90.), Babos - Kulcsár (Szabados a 82.), Egressy összeállításban egy fordulatos, remek mérkőzésen győzte le a hazai csapatot. Az akkor DFC néven szereplő csapat góljait Egressy Gábor (2) és Mićo Smiljanić szerezték.

Ezt követően hosszú ideig nemhogy győzelemnek, még pontnak sem örülhettünk Székesfehérváron.

Minden sorozat véget ér egyszer. Ez például akkor, amikor 2012. szeptember 15-én Sisa Tibor Ribánszki - Vági, Gal, Raković (Nagy T., 80.), Gohér - Takács P., Elek (Abdouraman, 77.) - Gosztonyi (Seydi, 62.), Fernandez, Bacsa - Tisza összeállítású csapata 0-0-s döntetlent játszott.

A 2013/2014-es bajnokiság végén az eltiltott Szivics Tomiszlávot a kispadon helyettesítő Bene Ferenc a Radoš - Eperjesi, Vadász, Abdouraman, Gohér - Elek, Egerszegi - Batioja (Bacsa, 46.), Gosztonyi, Barczi (Grumić, 73.) - Futács (Szabó I B., 80.) összetételben küldte pályára a DVTK-t. Futács Márkó góljával sikerült megszerezni a vezetést, de Nikolics Nemanja egyenlített, így 1-1 lett a végeredmény.

Az OTP Bank Liga 2016/2017-es idényének nyitányán Felcsúton korán hátrányba került a DVTK, de Bognár István két góljával sikerült fordítani, majd mindhárom pontot elhozni. Horváth Ferenc vezetőedző az Antal - Lázár, Lipták, Tamás, Nemes - Oláh B., Elek - Ternován P. (Dausvili, 46.), Bognár I., Nikházi (Bacsa, 62.) - Ugrai (Okuka, 73.) csapatot küldte pályára.

Tavaly tavasszal hamar hátrányba került a DVTK, de Branko Mihajlović és Dejan Karan góljával még az első félidőben sikerült fordítani. A második játékrészben hatalmas küzdelemben sikerült megőrizni az előnyt, mert újabb gól nem esett. A hazaiak büntetőt, a vendégek ziccert hibáztak.

MOL Vidi FC - Diósgyőri VTK 1-2 (1-2)

Vidi: Kovácsik - Nego, Juhász R., Fiola, Stopira - Kovács I., A. Hadžić, Pátkai (Hangya, 68.), Huszti (Futács, 62.) - Hodžić, Šćepović. Vezetőedző: Marko Nikolić.
DVTK: Bukrán - Brković, Karan, Tamás M. - Shestakov, Szabó B. (Hasani, 85.), Mazalović, Márkvárt, Juhar - Vernes (Tajti M., 69.), Mihajlović (Bacsa, 80.). Vezetőedző: Fernando Fernández.

Gólszerző: Šćepović (1-0) a 4., Mihajlović (1-1) a 28., Karan (1-2) a 33. percben.

Az OTP Bank Liga idei kiírásának 3. fordulójában álomszerűen kezdett a DVTK Székesfehérvárott, Prosser Dániel nem csak megszerezte a 26. másodpercben a vezetést, hanem utána is újabb helyzeteket alakított ki. Az első negyedóra végéhez közeledve a hazaiak egyenlíteni tudtak, majd Dušan Brković kissé szigorú kiállítása miatt hátrányba kerültek. A második játékrész első helyzetét is a DVTK alakította ki, de utána a hazaiak érvényesítették a létszámfölényüket. A találkozó után a vendégszurkolók hosszú perceken keresztül éltették a hősiesen küzdő csapatot.

MOL Fehérvár FC - Diósgyőri VTK 5-1 (1-1)

Fehérvár: Kovácsik - Nego, Juhász R., Fiola, Hangya - Kovács I., Huszti (Hadžić, 74.), Elek, Petriak - Milanov (Hodžić, 72.), Futács (Pátkai, 77.). Vezetőedző: Marko Nikolić.
DVTK: Danilović - Shestakov, Brković, Karan, Polgár - Márkvárt, Szabó B. (Tóth Ba., 60.) - Hasani, Tajti M. (Vági, 73.), Zsolnai (Tamás M., 45.) - Prosser. Vezetőedző: Fernando Fernández.

Piros lap: Brković a 43. percben.
Gólszerző: Prosser (0-1) az 1., Elek (1-1) a 13., Futács (2-1) az 53., Juhász R. (3-1) a 73., Hodžić (4-1) a 75., Hodžić (5-1) a 85. percben.

A legutóbbi egymás elleni találkozón, az OTP Bank Liga 14. fordulójában korán vezetést szerzett a Fehérvár Diósgyőrben, amit Bacsa Patrik az első félidő hajrájában kiegyenlített, azonban a hosszabbításban ismét a vendégekhez került az előny. A fordulás után a DVTK többet támadott, azonban kapufát igen, gólt nem sikerült lőni, és nem sokkal a lefújás előtt pedig a piros-kékek bebiztosították a győzelmet.

Diósgyőri VTK - MOL Fehérvár FC 1-3 (1-2)

DVTK: Danilović - Shestakov (Orosz D., 90+1.), Polgár, Tamás M., Vági - Márkvárt, Iszlai - Hasani (Korbély, 73.), Rui Pedro, Prosser (Szabó B., 88.) - Bacsa. Edző: Pacsi Bálint.
Fehérvár: Kovácsik - Nego, Juhász R., Musliu, Stopira - Nikolov, Hadžić (Elek Á., 76.), Pátkai - Kovács I., Petriak (Milanov, 67.) - Futács. Vezetőedző: Joan Carrillo

Gólszerző: Stopira (0-1) a 6., Bacsa (1-1) a 42., Kovács I. (1-2) a 45+1., Nikolov (1-3) a 86. percben.

25. 2009/2010
    Videoton - DVTK 3-2 G.: Lippai, Horváth G.
    MOL Fehérvár FC - DVTK 5-1 G.: Prosser

Idegenbeli mérlegünk: 35 mérkőzés, 7 győzelem, 5 döntetlen, 23 vereség, 26 rúgott gól és 71 kapott gól

MOL Fehérvár FC

• Alapítva: 1941
  • Bemutatkozás az NB I.-ben: 1968
  • Élvonalbeli évek: 51
  • Folyamatosan az NB I.-ben: 2000-től
  • Legjobb eredmény: bajnok 3 alkalommal (2010/2011, 2014/2015, 2017/2018)

Szombati ellenfelünk elődjét 1941-ben alapították Székesfehérvári Vadásztölténygyár SK néven, majd 1950. március 10-én újjáalapították a klubot, Vadásztölténygyári Vasas elnevezéssel. Az 1957/1958-as szezonban szerepelt először az NB II.-ben, míg az élvonalba tíz évvel később 1967-ben jutott fel, 1968-ban pedig átkeresztelték az egyesületet Videoton SC névre. Az elmúlt évtizedek során több névváltozatot használtak, tavaly MOL Vidi FC, idén MOL Fehérvár FC néven szerepelnek.

A fehérvári klub háromszor nyert bajnokságot (2010/2011, 2014/2015, 2017/2018) és egyszer Magyar Kupát (2005/2006), kétszer Szuperkupát (2011, 2012), háromszor Ligakupát (2007/2008, 2008/2009, 2011/2012), de legnagyobb sikere az 1985-ben megszerzett UEFA-kupa ezüstérem volt. A Real Madrid ellen vívott kétmérkőzéses finálé óta magyar klubcsapat nem játszott nemzetközi kupa döntőjében.

A legutóbbi bajnokságban törtánetük 7. ezüstérmét nyerték, és indulhattak az Európa Liga selejtezőjében. Az első körben magabiztosan léptek túl az FK Zeta csapatán, majd hatalmas meglepetésre hosszabbítás után búcsúztak az FC Vaduz ellen.

24. forduló: PAFC - Fehérvár 1-4

A legutóbbi bajnoki mérkőzésen a Kovácsik - Fiola, Muskiu, Juhász R. (Nego, 46.), Stopira - Pátkai, Houri - Bamgboye (Elek Á., 65.), Kovács I., Petriak (Szabó L., 84.) - Nikolić. összeállításban játszottak.