Szolnokon a Véső úti Sporttelep Atlétikai Központban csaptak össze az ország legjobb U20-as atlétái, köztük a diósgyőri indulók a korosztály magyar bajnokságán. A piros-fehérek közül Kucsma Kinga az első nap legvégén 400 méter síkon állt rajthoz, ahol kiváló futással 58.22-es egyéni csúccsal a harmadik helyen ért célba. Majkut Gergely tanítványa másnap 400 gáton is folytatta kiváló formáját és 1:03.71-es idővel egy helyet javítva ezüstérmet nyert.

A szombati napon a női 100 méteres gátfutás fináléjában is szurkolhattunk diósgyőri indulónak Gál Nikolett személyében. Atlétánk magabiztosan jutott a fináléba, ahol 14.42-es új legjobbjával mindössze egy századdal maradt le az aranyéremről, és szerzett ezüstérmet.

A tizedek és a centik rossz oldalán volt Rőczei Gréta is, aki a női hármasugrás versenyében a legkisebb különbséggel csúszott le a dobogóról és lett negyedik, míg magasugrásban a hatodik helyen zárt. Orosz Balázs a férfi 110 gátasok mezőnyében jó futással és új legjobbját jelentő 15.84-el szintén negyedik lett, 400 gáton pedig 1:01.80-ra javítva egyéni csúcsát a hatdokként ért célba. Kovács Máté 1500-on 4:22.03-al a hatodik helyet szerezte meg, Tóth Balázs Márton 4:24.14-el pedig a nyolcadikat.