Összefoglaló 2023. november 21., kedd

Dunaújvárosi Acélbikák - DVTK Jegesmedvék 4-2

A Magyar Kupa harmadik fordulójának visszavágóját rendezték kedden este Dunaújvárosban. A mérkőzés első harmadában a Dunaújvárosi Acélbikák kétgólos előnyre tettek szert, a második játékrészben pedig Razumnyak és Esteves góljaival egyenlített a DVTK Jegesmedvék. A hajrában a hazaiak két emberelőnyös gólt szereztek, így 6-4-es összesítéssel ők jutottak a sorozat negyedik fordulójába.

Magyar Kupa
3. forduló, 2. mérkőzés

2023. november 21. 19:30

Dunaújvárosi Acélbikák - DVTK Jegesmedvék 4-2 (2-0, 0-2, 2-0) összesítésben: 6-4

Dunaújvárosi Jégcsarnok, 143 néző, játékvezetők: Nagy Attila, Haszonits Miklós, Kis-Király Barna, Szabó Dávid

Dunaújvárosi Acélbikák: Tóth (Kovács) - Sysak, Svars, Szalma, Nemes, Dostalek, Blomberg, Ahonen, Elomaa, Koskinen, Sillanpaa, Varga, Maarnela, Ödman Hadzinikolic, Lorraine, Somogyi, Léránt, Károly, Pinczés, Atamanchuk, vezetőedző: Niko Eronen

DVTK Jegesmedvék: Praták (Dezső) - Verveda, Bean, Esteves, Lövei, Barrow - Szirányi, Szathmáry, Kuleshov, Páterka, Berdnikov - Vojtkó, Szalay, Makai, Razumnyak, Trozsák - Farkas, Shkrabov, Miskolczi, Csiki, Mattyasovszky, vezetőedző: Steve Kasper

1-0 13:13 Varga
2-0 15:50 Dostalek (Svars, Sillanpaa)
2-1 31:08 Razumnyak (Szathmáry, Páterka)
2-2 31:50 Esteves (Barrow, Lövei)
3-2 49:04 Dostalek (Ödman Hadzinikolic, Koskinen)
4-2 52:45 Sillanpaa (Ödman Hadzinikolic, Svars)

Lövés (7:13, 11:15, 13:10) 31:38
Védés (13:5, 13:11, 10:11) 36:27 94.74% - 87.1%
Kiállítás percek (2:2, 4:4, 29:54) 35:60
Emberelőny kihasználás (5/3) 60.00% / (4/1) 25.00%

Niko Eronen: Ma jól érkeztünk meg a meccsbe, a vasárnapi teljesítmény után nagyon koncentráltuk arra, hogy jó lábbal kezdjük a meccset, s az első harmadot úgy érzem, kontroll alatt is tudtuk tartani. A másodikban összeszedtünk pár felesleges kiállítást, azokkal átbillent a momentum a DVTK javára. 2-2 után azonban visszataláltunk a meccsbe, jól működött az emberelőnyös játékunk, s ezzel sikerült végül megnyernünk a párharcot. Ma mind a négy sor és a kapusunk is "ott volt" a meccsen, nem voltak gyenge emberek a csapatban és mindenki nagyon akarta ezt a továbbjutást, ennek is örülhettünk ma.

Steve Kasper: Jól játszottunk az első harmadban, aztán mégis kétgólos hátrányban találtuk magunkat, de nem pánikoltunk, nem adtuk fel, s visszaküzdöttük magunkat a meccsbe. A harmadik harmadban elkövettünk pár hibát, nem szedhetünk össze két kiállítást a támadó harmadban, azzal csak problémát kérjük magunknak, s jár a kredit ellenfelünknek, mert ki is használta ezeket. Ez nagy különbség volt ma, ők gólokat lőttek az emberelőnyökből, s bár nekünk is megvoltak a lehetőségeink, de, amikor kellett volna, nem tudtunk élni velük.