Beharangozó 2023. november 30., csütörtök

A 26. DVTK - ZTE mérkőzés következik

A Zalaegerszeg ellen 15 győzelem, 6 döntetlen és 4 vereség a hazai örökmérleg, és a nyár végén a DVTK magabiztosan nyert Zalaegerszegen is. Bemutatjuk az ellenfelet, és felidézzük a két csapat közös történelmét.

Első alkalommal 1972. november 6-án játszott a DVTK a ZTE ellen az élvonalban.A 4000 néző előtt rendezett mérkőzésen 1-0-ra győzött Fekete László góljával a Diósgyőr. Preiner Kálmán vezetőedző a Veréb György - Kolláth Béla, Salamon József, Kendi Ferenc, Hajdú Lajos, Tamás István (Hajas Imre), Váradi Ottó, Udvarev Péter (Görgei János ), Kiss József, Fekete Ferenc, Sikora Ferenc összetételű csapatot küldte a pályára.

Legközelebb, 1974 őszén Horváth András és Görgei János találatával 2-0-ra győzött a DVTK. Az ekkor már Szabó Géza által irányított csapat a Veréb György - Kovács Pál, Salamon József, Hajas Imre, Kutasi László, Oláh Ferenc, Horváth András, Görgei János, Horváth Ernő (Egri Zoltán), Káplár László, Koleszárik Sándor összeállításban arartott sikert.

Egy döntetlent követően újabb öt alkalommal győzőtt zsinórban a DVTK.

Az 1976/1977-es és az 1977/1978-as kiírásban egyaránt 3-0-ra nyert a DVTK. Első alklommal  Oláh Ferenc duplázott, a harmadik gólt pedig Görgei János szerezte. Szabó Géza nyerő csapat így állt össze: Veréb György - Szántó Gábor, Salamon József, Váradi Ottó, Kutasi László, Oláh Ferenc, Hajas Imre, Tatár György (Fükő Sándor), Borostyán Mihály, Fekete Ferenc (Koleszárik Sándor), Görgei János. Egy évvel később Tatár György lőtt két gólt, és ismét beköszönt Oláh Ferenc. Ezúttal a Veréb György - Szántó Gábor, Salamon József, Váradi Ottó, Kutasi László, Oláh Ferenc, Tatár György, Görgei János, Borostyán Mihály, Fükő Sándor (Kerekes János), Fekete László (Szalai István) csapat fogadta a meccs után a gratulációkat.

Egy évvel később még egy lapáttal rátett a diósgyőri aranycsapat, és 4-0-val küldték haza Zalaegerszegre az ellenfelet. A gólokon testvériesen megosztozott Teodoru Borisz és Teodoru Vaszilisz, valamint Tatár György és Borostyán Mihály. A DVTK a Szabó László - Szántó Gábor, Salamon József, Teodoru Borisz, Kutasi László, Oláh Ferenc, Fükő Sándor, Tatár György, Borostyán Mihály (Szalai István), Grolmusz Gyula (Teodoru Vaszilisz), Fekete László összeállításban játszott.

1979 nyarának végén ismét beköszönt a zalaegerszegieknek Teodoru Vaszlisz, és ugyan ezúttal nem akadtak társai, mégis győzött a DVTK 1-0-ra. Szabó Géza vezetőedző a Szabó László - Szántó Gábor, Salamon József, Váradi Ottó (Görgei János), Kutasi László, Oláh Ferenc, Fükő Sándor, Tatár György, Borostyán Mihály, Teodoru Vaszilisz (Magyar Balázs), Fekete László összállítást adta meg.

Az 1980/1981-es idényben öt gól esett Diósgyőrben, és Fükő Sándor, Fekete László és Szemere Zoltán révén ismét a DVTK lőtt többet. Szabó Géza választása ezúttal a Veréb György - Szegő Árpád, Néder István, Szántó Gábor, Teodoru Borisz, Oláh Ferenc, Tatár György, Görgei János (Magyar Balázs), Borostyán Mihály (Szemere Zoltán), Fükő Sándor, Fekete László csapatra esett.

1981 őszén tudott először győzni a vendégcsapat, utána azonban ismét diósgyőri siker következett 1983-ban. Dr. Puskás Lajos Gulyás István - Szlovák László, Salamon József, Teodoru Borisz, Görgei János, Oláh Ferenc, Tatár György, Kerekes János, Feledi László, Teodoru Vaszilisz, (Lippai Sándor), Borostyán Mihály összeállítású csapata Borostyán Mihály, Feledi László és Lippai Sándor góljával 3-1-re győzött.

Hétéves másodosztályú szereplést követően tért vissza az élvonalba a DVTK az 1991/1992-es idényben. A ZTE elleni hazai találkozón Bém Gábor utolsó perces hatalmas bombagóljával szerzett pontot az ekkor már Tornyi Barnabás által irányított Knotz László - Leskó Zoltán, Dancs Attila, Budai Tibor, Bém Gábor, Molnár István, Ioan Petcu, Farkas János (Váczi Béla), Szabó Zsolt, Sergey Svistun, Kiser László összetételű alakulat.

A következő találkozóig 1997-ig kellett várni. Az ismét Tornyi Barnabás által irányított csapat Kulcsár Sándor duplájával, Kákóczki István találatával és Csóka öngóljával 4-0-ra győzött. A nyertes csapat így állt fel: Rácz Róbert - Földvári Tibor, Téger István, Farkas János, Kovács Tibor, Ternován Ferenc (Farkas Attila), Kiser László (Buzás Attila), Relu Buliga, Kákóczki István, Jakab Csaba, Kulcsár Sándor.

Az 1999/2000-es idényben is sikerült itthon tartani a pontokat Vladan Filipović és Danut Frunza góljaival. Temesvári Miklós utolsó hazai találkozóján a Nagy Zoltán - Nenad Pozder, Szakos Csaba (Takács Viktor), Hompoth Balázs, Harnócz Róbert, Vladan Filipović, Lipták László, Relu Buliga (Konyha Péter), Kákóczki István (Lippai Ákos), Ibrahim Komi, Dănuţ Frunză csapatot küldte pályára.

A 2004/2005-ös bajnokságban már annak is örülhettek a szurkolók, hogy egyáltalán élvonalbeli mérkőzésen szurkolhattak. Először az alsóbb osztályokat megjárva alulról verekedte vissza magát a DVTK az NB I.-be, másodszor a DVTK - ZTE találkozó eredeti időpontja előtt megvonták a diósgyőri licencet, és el kellett halasztani a találkozót. Amikor rendeződtek a papírok, Gálhidi György Kövesfalvi István - Mogyorósi József, Horváth Tibor, Máté Péter, Hornyák Vendel, Katona Attila, Vitelki Zoltán, Belényesi Miklós, Tisza Tibor (Hompoth Balázs), Virág Aladár (Krjancz Balázs), Polyák Attila (Pap Gergely) összeállítású csapata Tisza Tibor duplájával győzött.

A következő bajnokságban még magabiztosabban 3-0-ra győzött a DVTK Vitelki Zoltán, Sipeki István és Horváth Ferenc góljával. Pajkos János vezetőedző győztes csapata így került be a jegyzőkönyvbe: Kövesfalvi István - Farkas Norbert, Katona Attila, Gáspár József, Farkas Viktor, Vámosi Csaba, Halgas Tibor (Ciprian Binder), Pintér Zoltán (Lipusz Norbert), Vitelki Zoltán, Sipeki István, Horváth Ferenc (Marius Siminic).

A következő győzelemre 2008 őszéig kellett várni, akkor Đorđe Kamber és Kazuo Homma találatával 2-1-re győzött a DVTK. Vágó Attila vezetőedző csapata a Köteles László - Búrány Zoltán, Sebők Vilmos, Đorđe Kamber, Boris Miličić, Srđan Stanić, Florin Pelecaci (Euloge Ahodikpe), Pintér Zoltán, Homma Kazuo (Lipusz Norbert), Tóth Mihály, Szabó Viktor (Szélpál Tamás) összeállításban játszott.

A 2009/2010-es idényben az első negyedórát követően előnybe kerültek a vendégek, amit Ivancsics Gellért büntetőből egyenlített ki. Egy kiállítást követően a 40. percben létszámhátrányba került a DVTK, de hősiesen sikerült kivédekezni a találkozó hátralévő részét. Aczél Zoltán a  Kovács Zoltán - Lakatos Béla, Vlado Jeknić, Draško Visković, Gohér Gergő -  Dejan Vukadinović, Búrány Zoltán (Szabó Viktor, 73.), Lippai Ákos (Huszák Tamás, 83.), Lipusz Norbert - Bogdan Apostu (Boris Miličić, 43.), Ivancsics Gellért csapatot küldte a pályára.

A 2011/2012-es idény első fordulójában súlyos vereséget szenvedett a ZTE Miskolcon. Benczés Miklós vezetőedző az Ivan Radoš - Vadász Viktor, Igor Gal, Budovinszky Krisztián, Gohér Gergő - Francisco Gallardo (Dobos Attila, 74.), Mohamadou Abdouraman, Lippai Ákos, José Luque  - George Menougong (Enrique Carreño, 81.), l'Imam Seydi (Pál Szabolcs, 60.) csapatot küldte pályára, és az ezen a mérkőzésen debütáló l'Imam Seydi duplájával, valamint José Luque és Gohér Gergő góljával a DVTK 4-1-re győzött.

A ZTE másodosztályú szereplése miatt hosszú szünet telt el a következő egymás elleni meccsig Diósgyőrben. Az OTP Bank Liga 2019/2020 évi kiírásában a 6. fordulóban egy szöglet után szerzett Dušan Brković-góllal szerzett vezetést a DVTK az első félidőben. A szünet után is rengeteg helyzetet alakított ki a DVTK, de vagy nem céloztak pontosan, vagy a ZTE védői szabálytalankodtak sárga lapot érően, ami miatt két vendégnek is villant a piros lap. Feczkó Tamás ezen a napon a Branislav Danilović -  Polgár Kristóf, Dušan Brković, Dejan Karan, Tamás Márk - Iszlai Bence, Márkvárt Dávid - Prosser Dániel (Serhii Shestakov, 79.), Rui Pedro (Szabó Bence, 75.), Korbély Kristóf (Bacsa Patrik, 82.) - Florent Hasani összetételű csapat mellett tette le a voksát.

A 28. fordulóban játszott ismét a DVTK hazai pályán a ZTE ellen, és 1-1-es döntetlen született. Az első félidőben a DVTK nem talált fogást az öt védővel felálló vendégek ellen. A szünet után a DVTK szerzett vezetést egy szöglet után, és le is zárhatta volna a mérkőzést, majd a vendégek egyenlítettek. A hajrában mindkét kapu előtt több helyzetet láthattunk, de újabb gól már nem esett. Feczkó Tamás a Branislav Danilović - Serhii Shestakov (Vági András, 79.), Polgár Kristóf, DušanBrković, Hísen Memolla - Joachim Adukor (Márkvárt Dávid, 60.), Iszlai Bence - Florent Hasani (Korbély Kristóf, 60.), Molnár Gábor, Kiss Tamás (José Cortés, 82.) - Mirko Ivanovski (Haris Tabaković, 60.) összeállításban küldte pályára a csapatot.

Legutóbb 2020 decemberében járt Diósgyőrben a ZTE, és elvitte mindhárom pontot. Az első félidőben két beadást követő góllal szerzett vezetést a vendégcsapat, majd a szünet után a harmadik is hasonló szituációból esett. Végül a DVTK Iszlai Bence révén büntetőből szépített.

Diósgyőri VTK - Zalaegerszegi TE FC 1-3 (0-2)

DVTK: Antal Botond - Serhii Shestakov, Szűcs Kornél, Dejan Karan, Hegedűs János (Vági András, 46.), Hysen Memolla - Márkvárt Dávid, Iszlai Bence, Rui Pedro - Stefan Dražić (Mirko Ivanovski, 77.), Gheorghe Grozav (Florent Hasani, 67.). Vezetőedző: Geri Gergely.
ZTE: Demjén Patrik - Zoran Lesjak, Szépe János, Bobál Dávid - Szánthó Regő (Szalai Dániel, 84.), Artem Favorov, Bojan Sanković, Bedi Bence, Gergényi Bence - Könyves Norbert (Babati Benjámin, 63.; Vass Patrik, 84.), Zimonyi Dávid (Koszta Márk, 69.). Vezetőedző: Boér Gábor.

Gólszerző: Zimonyi Dávid (0-1) a 16., Szánthó Regő (0-2) a 43., Zimonyi Dávid (0-3) a 65., Iszlai Bence (1-3, 11-esből) a 78. percben.

Legutóbb Zalaegerszegen találkozott a két csapat idén augusztus 19-én, és mindhárom pontot elhozta a Diósgyőr. Az első félidőben felváltva támadott a két csapat, mígnem Bitok Stephen egy jobbról visszatett labdából megszerezte a vezetést a Diósgyőrnek. Ezt követően a Testgyakorlók teljesen átvették a játék irányítását, több helyzetet is kialakítottak, de ekkor még újabb gól nem született. A második félidőben is a DVTK uralta a játékot, több támadást is ziccerig játszott, végül gólt Lukács Dániel és az ezen a mérkőzésen debütáló Pernambuco szerzett. A találkozó után együtt ünnepelte a győzelmet a csapat és a távoli Zalaegerszegre is szép számban elutazó szurkolótábora.

Zalaegerszegi TE - Diósgyőri VTK 1-3 (0-1)

ZTE: Senkó Zsombor - Huszti András (Zoran Lesjak, 74.), Mocsi Attila, Oleksandr Safronov (Kovács Barnabás, 74.), Gergényi Bence - Bojan Sanković, Szendrei Norbert - Mim Gergely (Klausz Milán, 59.), Tajti Mátyás (Németh Dániel, 67.), Sajbán Máté - Eduvie Ikoba (Szalay Szabolcs, 46.). Vezetőedző: Boér Gábor.
DVTK: Karlo Sentić - Gera Dániel, Szatmári Csaba, Bárdos Bence, Bitok Stephen - Vladislav Klimovich (Elton Acolatse, 66.), Alexander Vallejo (Lőrinczy Attila, 83.), Holdampf Gergő (Bényei Ágoston, 77.) - Lukács Dániel (Pernambuco, 83.), Bright Edomwonyi (Marin Jurina, 66.), Rudi Požeg Vancaš. Vezetőedző: Kuznyecov Szergej.

Gólszerző: Bitok Stephen (0-1) a 26., Lukács Dániel (0-2) a 71., Szendrei Norbert (2-1) a 86., Pernambuco (1-3) a 89. percben.

6. 1978/1979
    Diósgyőri VTK - Zalaegerszegi TE 4-0 G.: Teodoru Borisz, Teodoru Vaszilisz, Tatár György, Borostyán Mihály
  7. 1979/1980
    Diósgyőri VTK - Zalaegerszegi TE 1-0 G.: Teodoru Vaszilisz
  8. 1980/1981
    Diósgyőri VTK - Zalaegerszegi TE 3-2 G.: Fükő Sándor, Fekete László, Szemere Zoltán
  9. 1981/1982
    Diósgyőri VTK - Zalaegerszegi TE 0-1
  10. 1982/1983
    Diósgyőri VTK - Zalaegerszegi TE 3-1 G.: Borostyán Mihály, Feledi László, Lippai Sándor
  11. 1983/1984
    Diósgyőri VTK - Zalaegerszegi TE 1-2 G.: Lippai Sándor
  12. 1991/1992
    Diósgyőri FC - Zalaegerszegi TE 1-1 G.: Bém Gábor
  13. 1997/1998
    Diósgyőri FC - ZTE FC 4-0 G.: Kulcsár Sándor (2), Kákóczki István, Csóka Zsolt (öngól)
  14. 1998/1999
    Diósgyőri FC - ZTE FC 1-1 G.: Egressy Gábor
  15. 1999/2000
    Diósgyőri FC - ZTE FC 2-1 G.: Vladan Filipović, Dănuţ Frunză
  16. 2004/2005
    Diósgyőri VTK - ZTE FC 2-1 G.: Tisza Tibor (2)
  17. 2005/2006
    Diósgyőri VTK - ZTE FC 3-0 G.: Vitelki Zoltán, Sipeki István, Horváth Ferenc
  18. 2006/2007
    Diósgyőri VTK - ZTE FC 1-4 G.: Csóka Zsolt (öngól)
  24. 2019/2020 (3. kör)
    Diósgyőri VTK - ZTE FC 1-1 G.: Szépe János (öngól)
  25. 2020/2021 (2. kör)
    2020.12.19. Diósgyőri VTK - ZTE FC 1-3 G.: Iszlai Bence

Örökmérleg a DVTK pályaválasztása mellett: 25 mérkőzés, 15 győzelem, 6 döntetlen, 4 vereség, 48 lőtt és 24 kapott gól.

Zalaegerszegi TE

Alapítva: 1920
Első év az NB I.-ben: 1972
Legjobb eredmény: bajnok (2001/2002), kupagyőztes (2022/2023)
Élvonalbeli évek: 41 év
Folyamatosan az NB I.-ben: 2019 óta

A Zalaegerszegi Torna Egylet 1920-ban alakult, azaz idén 100 éves a klub. 1972 óta néhány év kihagyással a labdarúgó NB I.-ben szerepelnek, a 2018-ban lezárult hétéves szünet volt a leghosszabb. Legnagyobb sikerük a 2001/2002-es idényben nyert bajnoki cím.

Az előző bajnokságban újoncként a 9. helyen végeztek, és megnyerték a Magyar Kupát. Az EKL-től két vereséggel búcsúztak az NK Osijek ellen.

17. forduló: FTC - ZTE (2023.12.17.)
  18. forduló: ZTE - Fehérvár (2024.02.03.)
  19. forduló: PAFC - ZTE (2024.02.10.)
  20. forduló: ZTE - MZSFC (2024.02.17.)
  21. forduló: Paks - ZTE (2024.02.24.)
  22. forduló: ZTE - KTE (2024.03.02.)

A legutóbbi mérkőzésen a Dombó Dávid - Zoran Lesjak (Huszti András, 81.), Várkonyi Bence, Stefanos Evangelou, Csóka Dániel - Bojan Sanković (Szalay Szabolcs, 88.), Bedi Bence - Sajbán Máté (Meshack Ubochioma, 81.), Németh Dániel (Mim Gergely, 67.), Yohan Croizet - Antonio Mance (Josip Spoljarić, 81.) összeállításban játszottak.