Összefoglaló 2021. január 17., vasárnap

HC‘05 Banská Bystrica - DVTK Jegesmedvék 3-2

A Tipos Extraliga vasárnapi játéknapján a HC‘05 Banská Bystrica ellen lépett jégre a DVTK Jegesmedvék csapata. A találkozó első harmadában a hazai csapat két emberelőnyös találattal előnybe került. Ezt követően Dave Allison csapata átvette a kezdeményezést és előbb Vas János szépített, majd Magosi Bálint egyenlíteni is tudott. A hajrához érve a besztercebányaiak némileg váratlanul ismét gólt szereztek, amire már nem érkezett válasz.

Tipos Extraliga

Alapszakasz - 32.forduló

2021. január 17. 17:00

HC‘05 Banská Bystrica - DVTK Jegesmedvék 3-2 (2-0, 0-1, 1-1)

Zólyom, zárt kapuk mögött, játékvezetők: Robert Müllner, Peter Sefcik, Martin Hercog, Juraj Sefcik

HC‘05 Banská Bystrica: Belányi (Rabcán) - Breton, Crevier-Morin, Sukel, Ihnacak, Fasko-Rudas - Cardwell, Datelinka, Dvorsky, Mlynarovic, Vasas, Ganz, Bdzoch, Kabác, Tamási, D'Aoust, Demo, Sloboda, Kriska, Vyhonsky, Vybiral, vezetőedző: Miroslav Chudy

DVTK Jegesmedvék: Adorján (Tóth) - Bukor, Wehrs, Rokaly, Vas, Osterberg - Kiss D. Láda, Csányi, Lövei, Magosi - Vojtkó, Szirányi, Galanisz, Flick, Anderson - Fazakas, Páterka, Miskolczi, Turbucz, vezetőedző: Dave Allison

Büntetés percek 10-14

Dave Allison: Az első 10 percünk rendben volt, de aztán elkezdtük folyamatosan eladni a korongot és magunkra húztuk az ellenfelet. 13 eladott korongunk volt, ami nagyon sok egy harmad alatt és kaptunk is két emberhátrányos gólt. A második játékrésztől kezdve elkezdtünk jobban játszani, de az első harmadbeli játékunk sokba került. Ezen a profi szinten egyszerűen nem megengedhető, hogy egy jól sikerült meccs után ilyen első harmadot produkáljon egy csapat a rákövetkező találkozón. Elkeserítő ez a vereség, mert 2-2 után nem volt benne a játékban, hogy a hazaiak újabb gólt szereznek. A második, valamint a harmadik harmadbeli játékunk miatt egy pontra legalább rászolgáltunk volna.