Beharangozó 2020. február 12., szerda

DVTK Jegesmedvék - HC Košice 4-2

A DVTK Jegesmedvék nagy csatában, fontos három pontot szerzett a HC Košice ellen a két csapat szerdai találkozóján. A mérkőzésen Valchar nyitotta a gólok sorát, aki negyedik meccsén harmadik találatát jegyezte, majd a debütáló Wehrs is a kapuba talált. Beach találatával már három gólos volt a különbség, de a folytatásban a vendégek szorossá tették a meccset. Nyolc másodperccel a vége előtt Beach az üres kapuba talált, így beállította a végeredményt.

A mérkőzés első perceiben védekezni kényszerült a Miskolczit, Vojtkót és Részeghet nélkülöző DVTK Jegesmedvék. Rajna kapuja folyamatos veszély alatt állt, de csak távoli lövéseket kellett hárítania a válogatott kapusnak. A kassai nyomás a 10. percben szakadt meg, amikor Kveton ült ki a büntetőpadra, de nem sokáig tarott az emberelőny, mert Ross kapott 2+2 perces büntetést testreütésért. A három perces kassai létszámfölény alatt Rajna két nagy védést mutatott be, majd egy Magosi ellentámadás maradt kihasználatlanul. A kivédekezett emberhátrány nagy energiákat adott Glen Hanlon csapatának, egyenlő létszámban rögtön Galanisz került nagy helyzetbe. Az egyre fokozódó hazai nyomás a 19. percben góllá érett, Valchar fonákkal szerezte meg harmadik gólját a negyedik mérkőzésén (1-0).

A második harmad első perceiben Kveton és Rapac kapott kétperces büntetést, így öt a hármas játék jöhetett. A kettős emberelőnyt Beach használta ki, aki a bedobókörről lőtt a hosszú felsőbe (2-0). Szűk két perc múlva már három volt a különbség, a debütáló Kevin Wehrs ugrott ki a védők között és szép gólt lőtt (3-0).  Ezt követően centiken múlott a negyedik hazai gól, Beach egyedül vezethette a korongot a kapura, de lövése után nem került a hálóba a korong. A kanadai csatár helyzete után megélénkült a kassaiak támadójátéka, Rajnának több védést is be kellett mutatnia. A 36. percben viszont a kapujába került a korong, Chovan három embert megkerülve lőtt kapura, a korong pedig Ross ütőjéről a felső sarokba jutott (3-1)

A záró játékrészből mindössze egy perc telt el, amikor Gőzt látták szabálytalannak a játékvezetők, de a létszámhátrányt sikerült kivédekezni. A játék ezen szakaszában kontroll alatt tartotta a meccset Glen Hanlon és csapata, okos taktikával folyamatosan sikerült pörgetni a hátralévő perceket. A mérkőzés hajrájába érve sok lett a jégen a dulakodás és a kiállítás, Koch, Valchar és Vas is a kiállítás sorsára jutott , a csapatkapitány ráadásul 2+10 perces büntetés kapott. A kassaiak emberelőnyből közelebb tudtak zárkózni, Hascak volt eredményes (3-2). Az utolsó percben kapuslehozatallal is próbálkoztak a fehér mezesek, sikertelenül. Kyle Beach duplázni tudott és beállította a 4-2-es végeredményt, így a szezon során másodszor is sikerült legyőzni hazai pályán a kassai csapatot.

Tipsport Liga

48.forduló

2020. február 12. 18:30

DVTK Jegesmedvék - HC Košice 4-2 (1-0, 2-1, 1-1)

Miskolci Jégcsarnok, 1.191 néző, játékvezetők: Miroslav Stefik, Milan Novák, Ludovit Soltés, Lukás Beniac

DVTK Jegesmedvék: ​​​​​​Rajna (Adorján) - Ross, Kiss D., Beauvillier, Vas, Valchar - Gőz, Vandane, Rodman, Galanisz, Magosi - Szirányi, Wehrs, Ritó, Harrison, Beach - Lövei, Láda, Kiss P. Vezetőedző: Glen Hanlon

HC Košice: Skorvánek (Kosaristan) - Slovák, Koch, Bellus, Chovan, Hascak - Pavlin, Zelenák, Kveton, Skokan, Sukel - Cizek, Rúzicka, Rapác, Bortnák, Klhúfek - Mily, Sujva, Majdan - Vezetőedző: Peter Draisaitl

Büntetés percek 20-12
Buli elhozatal 29/68 (42.65 %) : 39/68 (57.35 %)

Glen Hanlon: Láthattuk, hogy a kassaiak miért vannak a tabella felső részében. Négy jó soruk van és erős játékosaik. A mi kapusunk nyújtotta a legjobb teljesítményt, neki kell lennie a meccs emberének. Általában, ha a kapusod a legjobb játékos, akkor elkövettél néhány hibát, ezeken dolgoznunk kell. Egy hátvédünk is gólt szerzett, ami sokat segített nekünk, hogy fontos pontokat szerezzünk.

Peter Draisaitl: Jól játszottunk, de sajnos csak az első 10 percben. A 3,5 perces kihasználatlan emberelőny kissé visszavetett minket. A meccs hátralévő része kínos volt ránk nézve. Nem szeretnék tiszteletlen lenni a Miskolciakkal, mert ők voltak ma a jobb csapat. Mi egyáltalán nem úgy játszottunk, ahogy kellett volna. Főleg csalódást keltő ez a teljesítmény az elmúlt hetek történései után, amikoris úgy tűnt, hogy minden jó irányba halad. Nem tudom, hogy miért játszottunk így a meccs nagyrészében. A Miskolc volt a jobb csapat, megérdemelték a győzelmet.